Нинішні вибори, пані й панове, вирішальні. Або Україна, або Руїна!
Тому, перш ніж іти голосувати, наберіться козацього духу. А найбільше його надихає, аби ви знали, - бадьорий Козацький марш. Його ще називають Запорізьким маршем.
За дивним збігом обставин, саме нинішнього року виповнюється рівно пів віку, як він уперше прозвучав (1969 року) в Київському оперному театрі імені Тараса Шевченка. Вважається, що автором «Запорізького маршу» став роменський сліпий бандурист Євген Адамцевич (1904 – 1972 рр.). Саме він в Оперному театрі тричі на-біс виконав цю легендарну мелодію…
Коли зорганізувався РУХ, його очільникам ніяк не вдавалося узгодити питання місця проведення Установчого з’їзду. Всі комуністичні посіпаки були скеровані на те, щоб не допустити проведення офіційної частини в пристойних умовах. На укладання умови погодився лише тодішній ректор Київського політехнічного інституту, справжній демократ, Петро Михайлович Таланчук. Відтак, 8 вересня 1990 року, у конференц-залі політехнічного інституту голосно вдарили барабани Козацького маршу. За цим сигналом, тисячі людей стали під жовто-сині прапори незалежної України.
Коли з’їзд завершився, П.М. Таланчука викликали на партійний килим, і оголосили догану за те, що в приміщення КПІ звучав… заборонений, виявляється, радянською владою Козацький марш. Позаяк, він, мовляв, сприймався українцями, як заклик до повстання, до боротьби за національну незалежність…
Петро Михайлович Таланчук уже давно є ректором Київського міжнародного вільного університету «Україна». Замість дзвінка, який кличе студентів до занять і оголошує перерву у виші звучить «Запорізький марш».
Я особисто щасливий з того, що майже дев'ять літ, працюючи на кафедрі журналістики університету "Україна", я щогодини чув цю бадьору мелодію! Спасибі за це пану Таланчуку!
Пропоную всім, хто нині йде до виборчих урн підбадьоритись Козацьким маршем. Це музика, що піднімає нашу націю до бою.
Отож, нехай звучить марш - https://www.youtube.com/watch?v=EIXctSrNxWA
На останньому рубежі. Для багатьох моїх земляків вінничан, напевне, і одеситів, кримчан, здебільшого віруючих римо-католиків, хто відвідує костьоли, ці останні дні нинішньої осені позначені печалю і смутком: на вісімдесят першому році життя пішов за св...
Сокровенне. У Тернопільській обласній науковій універсальній бібліотеці (ОНУБ) усе ширших обертів набирає процес із книжкового поповнення фонду за рахунок надходження нових творів, які дарують своїм майбутнім читачам місцеві автори. Хід безпомилковий...