Відкриваю сьогодні свою сторінку Фейсбуку, а там... дорога гостя – Наталя Іванівна Недбайло – багатолітній керівник однієї з головних бібліотек столиці - імені Петра Панча, красива, мудра жінка, мила й люба пані. В посланні від неї три світлини, на двох із них зображені нові книги, серед них і моя. Кілька речень під знімками, але яких, оцініть: «Розповідаю своїм користувачам про новітню українську літературу. Нові автори вразили! Молодці! Окрема подяка - панові Олександру Горобцю! Приходьте до бібліотеки, читайте українських авторів!»
Рядки ці вимережила замало не генеральний бібліотекар столиці, як же ж не прислухатись, а мені – не порадіти. Тому ласкавій пані Недбайло написав я відповідь. Ось вона:
Вельмишановна, Наталіє Іванівно!
Радісна ластівка залетіла з Великої Василівської до моєї кватирки на Батиєвій горі, принесла вітання від Вас. Як я розумію, за мою книжку «Постаті з вирію». Он вона, у самому центрі лежить перед вами на книжковій розкладці – вся у спілих плодах червоної калини. Я знав, що цей твір прокладе собі дорогу до людських сердець: написана на конкретних прикладах, з доль справжніх українських героїв. Біда, що люди нині майже нічого не читають. Навіть письменники. Критики в сучасній літературі взагалі не існує. Кілька авторів, об’єднавшись в своєрідний творчий спрут, пишуть хвалебні статті одні на одних, купаючись у славі, почасти зовсім не заслуженій. І цей містячковий кагал начебто визначає нинішній літературний авангард. І сміх, і гріх.
Серйозна ж, людинознавча література, на жаль, залишається за бортом творчого процесу. І це дуже прикро.
Я чомусь вірю в те, що справжні, добротні твори все одно колись стануть затребуваними, повернуться до рук людей. Серед них, дай Бог, і мої літературні герої. Особливо з книжки «Постаті з вирію». Позаяк вони не вигадані, а справдешні, власне, ті, хто все життя боровся за нашу Україну, поклавши за це й своє життя.
Дякую Вам, Наталіє Іванівно, за те, що знайшли час прочитати мій твір, по-особливому виділили його з потоку сучасної новітньої літератури. Ваша тонка й дотепна похвала, як гадаю, вибагливого читача, багатолітнього бібліотекаря, мені дорожча будь-якої літературної премії. Бо в країні корупціонерів продаються й купляються і вони, а ви – НЕПІДКУПНА. Тому справедлива. Щиро дякую!
Олександр Горобець, письменник.
P,S.
Для тих, хто не знайомий з книжкою "Постаті з вирію", подаю електронну адресу твору - http://vinnychany.kiev.ua/!_ata/data/151.pdf
На останньому рубежі. Для багатьох моїх земляків вінничан, напевне, і одеситів, кримчан, здебільшого віруючих римо-католиків, хто відвідує костьоли, ці останні дні нинішньої осені позначені печалю і смутком: на вісімдесят першому році життя пішов за св...
Сокровенне. У Тернопільській обласній науковій універсальній бібліотеці (ОНУБ) усе ширших обертів набирає процес із книжкового поповнення фонду за рахунок надходження нових творів, які дарують своїм майбутнім читачам місцеві автори. Хід безпомилковий...