Найбільшою клоакою держави, її сморідним відстійником є так звана верховна рада. Навіть не хочу цей орган обзивати з великих літер… На жаль... Він остаточно перетворився у зборище корупціонерів, крадіїв і розтягаїв. Чому ще їх, українських нардепів, не знає весь світ широкий? Їхній порятунок полягає у тому, що немає нині в наших рядах достойника рівня Гоголя, який би змалював навіки нинішніх безсмертник персонажів рівня якогось голого козака, котрий безсоромно показав усім свої дітородні інструменти і лише за це отримав привілеї, які нікому і не снилися. Чи Гадя… Ще ряд психічно хворих із офіційними папірцями про дебилізм…
На рівні цих унікальних персоналій і працює весь цей нудистсько-малохольний парламент, позаяк саме начинка завжди визначає смак пирога. Кому ж це не відомо…
У цьому ще раз переконався, спостерігаючи, як нардепи вирішують питання підвищення пенсій для однієї з найважливіших ділянок державного механізму – учорашніх державних службовців, нинішніх державних пенсіонерів.
А вони, без перебільшення, це той особливий офіцерський склад, без яких не буває армій, а значить і перемог. Йдеться, про колишніх директорів департаментів, начальників управлінь і відділів, завідувачів секторів міністерств та відомств, головних спеціалістів. Сюди ж, до речі, відносяться і журналісти комунальних і державних видань. Рать людей, котрі десятиліттями сумлінно і чесно працювали на державу. Вони вийшли на пенсію, заробивши своїх 3,5-4 тисячі гривень державної допомоги довічно. При минулому курсі долара 1:8 це виглядало більш-менш пристойно, вистачало на хліб і до хліба. Але…
Кілька років тому почалися слизькі ігри влади з побажанням отримати голоси електорату за рахунок підвищення пенсій тим, хто справді був обділений фінансово при досягненні пенсійного віку. І ось від жіночки, колишнього завідувача сектором міністерства, без візи якої свого часу жоден керівник галузі (за її практики!) не наважувався підписати документ про діяльність державних підприємств галузі почув таке. Сусід її сантехник став отримувати після підвищення пенсію на рівні 4,2 тисячі гривень, а у неї, просто таки до недавнього незамінного фахівця найкрупнішого міністерства держави усе залишається по-старому – 3,7 тисячі гривень. І ніяких змін на краще на її небосхилі й не передбачається. Смішні копійки, як для спеціаліста з фаховою освітою і колосальним досвідом роботи. Та й авторитетом у галузі, державних структурах також.
Запитується, чи хтось у державі цікавиться, регулює подібні питання, щоб не забути про тих людей, які були хребтом державного апарату? Я вияснив – ні-хто!
Здається, у Мінсоцполітики стало комусь там соромно, що сантехнік отримував 2,0 - 2,2 тисячі гривень. Таким і подібним людям нещодавно чиїмось, мабуть, вольовим рішенням майже вдвоє підвищили пенсії. А вчорашні грамотні спеціалісти з практикою управління цілими галузями отримують пенсію нижчу за двірників і сантехніків.
Але торік їм, знаєте, підказали, як знайти вихід із ситуації. Мовляв, ви, пані й панове, грамотні люди, шукайте собі народного депутата України, який підготує законопроект про підвищення вам пенсій. Можливість прогресивного нарощування соціальної допомоги державним пенсіонерам є, оскільки нещодавно державним службовцям підвищено заробітну плату. А ви ж родом із цього фінансового джерела. Ось на цій основі і можна на законних підставах помітно збільшити виплати державним пенсіонерам.
Тут принагідно замічу, що в усьому світі, якщо підвищується оплата праці, приміром, державним службовцям, то автоматично йде перерахунок доплат і їхнім пенсіонерам. Іще недавно така практика існувала і в Україні. Хто і коли, за чиєю вказівкою розладнав цей чіткий колись механізм, відчепивши від держави-локомотива вагони державних пенсіонерів, відкинувши їх за поріг допомоги двірників і сантехніків, встановити уже не можливо. На горі просто кажуть, мовляв, існує така практика. Себто, нова. Шукайте захисту у народних депутатів…
Толковою і турботливою людиною, котра без вагань пішла назустріч проблемам державних пенсіонерів став народний депутат України Сергій Григорович Міщенко. До речі, обраний у виборчому окрузі №98 Київської області, позафракційний, член Комітету Верховної Ради з правової політики і правосуддя. Він давно, ще торік розробив відповідний законопроект, зареєстрував його у парламенті. Документ пройшов усі необхідні опрацювання й погодження в ряді Комітетів ВР, у тому числі й найголовнішому - бюджетному. Законопроект уже давно готовий до голосування у залі. Але це вже конкретно залежить від голови ВР пана Парубія, від волі тих, хто бере участь у погоджувальній раді. А таких народних депутатів, керівників фракцій, хто б підштовхнув гарбу з горба усе не знадиться… Там кожен рве своє добро... Кому потрібні проблеми державних пенсіонерів...
Одне слово, справа завмерла на останньому ривку… Запуску його двигуна не спостергіається...
Дивуюся, що пана Парубія ще не роздягають у кріслі з приводу розгляду цього законопроекту журналісти державних і комунальних видань. До прикладу, «Голосу України», «Урядового кур’єру». І я запитаю: чому мовчите, панове, колеги? Ви все пишете про необхідність підвищення пенсій для поліціянтів, для військових. Їм поближче підсовуєте мікрофони... І влада йде на поступки раз-по-раз. А ось про власні жебрацькі копійки, либонь, соромитесь обізватись… Це абсолютно хибна практика!
Та й усіх інших державних пенсіонерів це стосується. Не мовчіть, вельмишановні, інакше незабаром ваша пенсія буде найнижчою у державі… Давайте добиватися того, щоб законопроект Сергія Міщенка був розглянутий на сесії Верховної Ради України першочергово уже найближчим часом…
На останньому рубежі. Для багатьох моїх земляків вінничан, напевне, і одеситів, кримчан, здебільшого віруючих римо-католиків, хто відвідує костьоли, ці останні дні нинішньої осені позначені печалю і смутком: на вісімдесят першому році життя пішов за св...
Сокровенне. У Тернопільській обласній науковій універсальній бібліотеці (ОНУБ) усе ширших обертів набирає процес із книжкового поповнення фонду за рахунок надходження нових творів, які дарують своїм майбутнім читачам місцеві автори. Хід безпомилковий...